تبلیغات
وبلاگicon
صدای جوانی - بیوگرافی و گفتگو با محمود رضا قدیریان
صدای جوانی
صدای من، صدای تو، صدای جوانیمحمود رضا قدیریان متولد 20 شهریور 1359 درتهران است. در دانشگاه آزاد رشته کامپیوتر در گرایش نرم افزار خوانده است؛ گوینده و بازیگر موفق برنامه های رادیویی را نه تنها در رادیو بلكه درسریالهای تلویزیونی كه نمونه آن سریال «به كجا چنین شتابان» و سریال «ستاره سهیل» در نقش اویس قرنی بود، می توان یافت. او از سال 82 پا به عرصه رادیو گذاشت و در كنار آن با وارد شدن درعرصه تلویزیون و حضور در برنامه صندلی داغ، زمینه وارد شدن به عرصه بازیگری در تلویزیون را به دست آورد. گفتگوی سایت شمعدونی با ایشان:
 
چه طور شد كه وارد عرصه رادیو شدید؟
از سال 82 به پیشنهاد استادم حمید منوچهری وارد رادیو شدم كه در ابتدا با رادیو فرهنگ در بحث نمایشهای رادیویی و از سال 83 نیز درعرصه گویندگی در رادیو جوان كارخود را ادامه دادم و همزمان با آن، كار با شبكه های دیگر رادیویی را ازجمله نمایشهای رادیویی قرآن در موضوعات و قصص قرآنی، تجربه كردم.

   
بقیه گفتگو در ادامه مطلب
به تازگی شنیدیم كه كار تصویربرداری در تله فیلم «مادر لر» را به پایان رساندید. در این مورد كمی برایمان توضیح دهید؛ 
    این فیلم كه به تازگی كار تصویربرداری اش درشهرستان ملایر به اتمام رسیده است، داستان پسری به نام پناه را بازگو می كند كه در خدمت سربازی با خبر قتل مادرش روبرو می شود و در صدد انتقام از قاتل مادرش برمی آید. «مادر لر» به كارگردانی، تهیه كنندگی و نویسندگی جهانگیر الماسی در حال حاضر كار تدوین خود را پشت سر می گذارد. همچنین تله فیلم «پنجره» و یك تله فیلم دیگر و نیز از اول مهر ماه در سریالی به كارگردانی عباس رنجبر ایفای نقش خواهم كرد. 
    
     با توجه به اینكه در ماه مبارك رمضان قرار داریم، در این زمینه برنامه جدیدی دارید؟
    برای ماه مبارك رمضان در بحث نمایشهای رادیویی برای رادیو ایران 30 نمایش را ویژه سحرهای ماه مبارك تدارك دیده ایم كه درقالب موضوعات اجتماعی، مذهبی است و شامل داستان خانواده ای می باشد كه ماجراهای خاصی را دنبال می كنند.این نمایشها در30 روز ماه رمضان برای علاقه مندان پخش می شود. همچنین سریال 30 قسمتی «حریم» كاری از شبكه رادیویی جوان است كه هر روز در ماه رمضان از ساعت 19 الی 19:30 تقدیم شنوندگان عزیزمی شود.
    
     رادیو بیشتر جذابیت دارد یا تلویزیون؟
    هر كدام در جای خود جذابیت خاص مربوط به خود را دارند كه اگر كسی كارش را به معنای واقعی دوست داشته باشد در جای خود به صورت حرفه ای كار كردن برایش بسیار دشوار خواهد بود.
    
     شده تا به حال فرصتی را از دست داده باشید و بعد حسرت آن را بخورید؟
     تازه وارد رادیو شده بودم كه از طرف مدیر رادیو جوان به این شبكه دعوت شدم. چون اطلاعات زیادی در مورد این شبكه نداشتم پیشنهادشان را رد كردم و این در حالی بود كه در رادیو ایران در زمینه برنامه های صبحگاهی، عصرگاهی، شامگاهی و سحرگاهی بسیار فعال بودم. به همین خاطر بود كه از این درخواست صرف نظر كردم و بعد پشیمان شدم. چرا كه نوع و سبك اجرای من بیشتر در رادیو جوان مخاطب دارد. همچنین در برنامه های تلویزیونی نیز به خاطر به توافق نرسیدن برای قبول فیلمها، پیشنهادهایی را رد كرده و بعد با دیدن موضوع جذاب آن فیلم پشیمان شده ام. البته این را 
    نمی توان از دست دادن فرصتها دانست بلكه می توان به معنای كسب تجربه درزمینه های مختلف تلقی كرد.
    
     تعریفتان از رادیو چیست؟
    رادیو یعنی صدا، صدایی دلنشین. رادیو جایگاه كسانی است كه به نوعی سالها زحمت كشیده، تجربه كسب كرده و با رادیو زندگی كرده اند.
    
     شنیدیم شما تدریس هم می كنید. در چه زمینه ای؟
     تدریس كه چه عرض كنم اما تجربه هایی را كه در زمینه های مختلف بازیگری نمایشهای رادیویی و گویندگی در این چند ساله داشتم، برای علاقه مندان و مشتاقان این هنر در آموزشگاهی حرفه ای بازگو 
    می كنم. 
    
     اوقات فراغتتان را به چه كاری مشغولید؟
    اوقات فراغتم را درمنزل به تماشای فیلم 
    می گذرانم.
    
     به كارهای هنری دیگری هم علاقه مند هستید؟
    فقط كار خودم را ترجیح می دهم دنبال كنم. البته گوش دادن به موسیقی جزء عادات من است. 
     با توجه به اینكه از صدای خوبی برخوردارهستید تصمیم دارید هنر خود را در زمینه خوانندگی هم امتحان كنید؟
     این نظر لطف شماست اما باید بگویم خوانندگی كار دشواری است كه در خود نمی بینم. ولی اگر خدا بخواهد تصمیم دارم اشعاری را درقالب یك آلبوم، دكلمه كنم. 
    موفقترین كارهایتان را چه درعرصه رادیو و چه تلویزیون برایمان بازگو كنید؛ابتدا حضور در نمایشهای علمی تخیلی آقای منوچهری كه در آن نمایشها، بسیار از صاحبان این امر تجربه كسب كردم. كار در نمایشهای (ب) رادیو قرآن كه آن را كارگردانی نمودم، برنامه 1+1رادیو جوان، هفت شنبه و سریال ستاره سهیل و به كجا چنین شتابان، از نمونه كارهای تلویزیونی ام را جزء موفقترین كارهایم می دانم.
    
    دوست دارید در زمینه دوبلاژ نیز فعالیت داشته باشید؟
    تجربه های كوچكی در زمینه دوبلاژ دارم بویژه در بخش تیزرهایی كه در زمینه محصولات مختلف پخش می شود و همچنین كارهای فرهنگی راهنمایی و رانندگی در زمینه انیمیشن. ولی هنوز این اتفاق نیفتاده كه در سندیكای سازمان، كار دوبله را انجام بدهم. دوبله هم مثل رادیو عشق دیگری است كه این عشق را باید تجربه كرد. چرا كه اعتقادم بر این است كه یك بازیگر خوب باید در نقش آفرینی جلوی دوربین، هنرنمایی در كار صدا و نیزموفق در كار دوبله باشد تا به معنای واقعی بازیگر شناخته شود. 
    
     بزرگترین آرزوی زندگی تان چیست؟
    اینكه یك خانه بخرم. این بزرگترین آرزوی زندگی من است كه خیلی برایم اهمیت دارد.
     كلام آخر؟
    از همه هموطنان عزیز كه این مصاحبه را می خوانند، ممنونم كه دیالوگهای مرا تحمل كردند و اینكه آرزو
     می كنم همه مردم، هرجا كه هستند دلشان مملو از عشق باشد و روحشان سرشار از آرامش بوده وهمیشه شاد باشند.
    
      منبع: روزنامه رسالت، شماره 7062 به تاریخ 28/5/89، صفحه 5 (فرهنگی)طبقه بندی: بیوگرافی، 
ارسال توسط امیر رمضانی
پخش زنده رادیو جوان
tebyan
نظر سنجی
قشنگ ترین برنامه رادیو جوان؟

لینکدونی
فروشگاه همراهان
tebyan
سایت های مرتبط
tebyan tebyan tebyan tebyan tebyan tebyan tebyan tebyan
اخبار رادیو
روز نما

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

خرید شارژ

خرید فیلم

خرید سریال

div